مدیریت رمزهایمان در گوگل کروم

بسیاری از ما از مرورگر معروف و محبوب کروم استفاده میکنیم که دلایل کاملا مشخص و نقاط قوت بهتری نسبت به دیگر مرورگر ها دارد به عنوان مثال:

۱- مطرح ترین مرورگر

۲- امن ترین مرورگر

۳- سریع ترین مرورگر

۴- و تقریبا محبوب ترین مرورگر

حال با توجه به اینکه اکثریت کاربران اینترنت از این مروروگر استفاده میکنند ما میخواهیم به شما در این مطلب آموزش بدیم چگونه میتونید یوزرنیم ها و پسورد هایی که در این مرورگر ذخیره کرده اید رو مدیریت کنید(پاک کردن،دیدن و..).

وقتی از یک سایتی بازدید میکنید شما با انتخاب گزینه remember me  یا گزینه save password  یوزرنیم و پسورد خودتان در آن سایت ذخیره میکنید و این کار هم میتواند خوب و مفید باشه از این لحاظ که در دفعات بعدی وارد آن سایت بشین دیگر نیاز به تایپ کردن و وارد کردن یوزرنیم و پسورد نیست.

از این جهت میتواند بد و مضر باشد که فردی دیگر از کامپوتر یا لپتاپ شما استفاده کند میتواند به راحتی وارد شود و به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد.

برا مدریت آن مراحل زیر را انجام دهید:

۱- ابتدا برنامه کروم را باز کرده و با انتخاب گزینه ۳نقطه در بالای سمت راست صفحه settings (تنظیمات)میشویم.

۲- با سرچ کردن manage password (مدریت رمزها) در قسمت جستو وجو و انتخاب آن وارد مدریت رمزها میشویم.

یه نکته وجود دارد با off کردن گزینه اول شما میتوانید کلا آن را غیرفعال کنید،همچنین اگر حالت Auto Sign-in از دفعات بعد برای وراد شدن به صفحه های ذخیره شده از شما سوال خواهد کرد.

خب با انتخاب passwords google com بعد از وارد کردن رمز حساب کاربریتان حالا شاهد یک لیستی خواهید بود که آن همان لیستی هست که به شما نشان میدهد با این مرورگر شما در چه وب سایت هایی با چه یوزرنیم هایی و با چه رمز وارد شده اید قبلا و آن ها رو دخیره کرده اید،حال به راحتی میتوانید با انخاب دکمه چشم پسورد خود را ببینید و یا با انتخاب گزینه کناری آن، آنها را پاک(delete) کنید.

نکته: برای امن تر بودن حسابتان و دور بودن از خطرات احتمالی موجود به شما دوستان عزیز پیشنهاد میکنیم که دقت بالایی داشته باشید که بهتر از در سایت هایی مانند امور مالی و بانک از ذخیره پسورد استفاده کنید، البته اگر هم قبلا این کار کرده اید بسیار راه حل ساده ای دارد و آن هم این است که با روشی که در بالا توضیح دادیم آنها را پاک کنید.

امیدواریم لذت و استفاده کافی و لازم را از این مطلب برده باشد و همچنین منتظر نظرهای شما هستیم و لطفا از دیگر مطلب ها دیدن کنید.

موفق باشد سافت لرن

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید